English

SIF Muntenia in cifre

POZITIA FINANCIARA

POZITIA FINANCIARA201520162017
Total active1.076.625.4591.128.432.3081.299.271.852
Capitaluri proprii923.881.2501.024.446.5981.204.627.895
Total datorii152.744.209103.985.71094.643.957

PERFORMANTA FINANCIARA

PERFORMANTA FINANCIARA201520162017
Venituri operationale19.231.06261.607.22042.050.451
Castig din investitii84.121.55227.977.72850.237.794
Cheltuieli operationale27.709.27634.302.44435.289.397
Profit brut75.643.33855.282.50456.998.848
Profit net63.855.73750.386.18451.005.327

INDICATORI FINANCIARI (%)

INDICATORI FINANCIARI (%)201520162017
ROE (profit net/capital propriu*100)6,91004,92004,2300
ROA(profit net/active totale*100)5,93004,47003,9300
Rata marjei profitului brut(profit brut/total venituri)34,420045,660052,7600

PERFORMANTA ACTIUNI

PERFORMANTA ACTIUNI201520162017
Pretul de inchidere pe BVB/REGS0,74400,66000,9800
VUAN1,31021,46001,7000
Discount pret inchidere la VUAN (%)43,220054,930042,3100
Capitalizare bursiera600.435.167529.415.954790.895.785