English

SIF Muntenia in cifre

POZITIA FINANCIARA

POZITIA FINANCIARA201320142015
Total active1.035.468.884997.523.6031.076.625.459
Capitaluri proprii819.645.615833.834.569923.881.250
Total datorii215.823.269163.689.034152.744.209

PERFORMANTA FINANCIARA

PERFORMANTA FINANCIARA201320142015
Venituri operationale21.136.85917.519.58819.231.062
Castig din investitii106.340.789206.184.28084.121.552
Cheltuieli operationale57.871.16063.590.33927.709.276
Profit brut69.606.488160.113.52975.643.338
Profit net26.756.637127.388.94963.855.737

INDICATORI FINANCIARI (%)

INDICATORI FINANCIARI (%)201320142015
ROE (profit net/capital propriu*100)3,260015,28006,9100
ROA(profit net/active totale*100)2,580012,77005,9300
Rata marjei profitului brut(profit brut/total venituri)46,750047,100034,4200

PERFORMANTA ACTIUNI

PERFORMANTA ACTIUNI201320142015
Pretul de inchidere pe BVB/REGS0,88200,88100,7440
VUAN1,31471,26311,3102
Discount pret inchidere la VUAN (%)32,910030,250043,2200
Capitalizare bursiera711.806.206710.999.170600.435.167