English

SIF Muntenia in cifre

POZITIA FINANCIARA

POZITIA FINANCIARA2017201820192020
Total active1.299.271.8521.345.677.6831.680.216.4261.618.525.306
Capitaluri proprii1.204.627.8951.255.153.6111.574.026.2341.557.541.132
Total datorii94.643.95790.524.072106.190.19260.984.174

PERFORMANTA FINANCIARA

PERFORMANTA FINANCIARA2017201820192020
Venituri operationale42.050.45158.527.52454.980.43651.071.487
Castig din investitii50.237.794-22.145.81796.138.642-63.358.691
Cheltuieli operationale35.289.3979.232.30530.716.20023.809.992
Profit brut56.998.84827.149.402120.402.878-36.097.196
Profit net51.005.32722.799.383111.913.700-25.856.302

INDICATORI FINANCIARI (%)

INDICATORI FINANCIARI (%)2017201820192020
ROE (profit net/capital propriu*100)4,23001,81650,07000,0000
ROA(profit net/active totale*100)3,93001,69430,07000,0000
Rata marjei profitului brut(profit brut/total venituri)52,760013,14710,52000,0000

PERFORMANTA ACTIUNI

PERFORMANTA ACTIUNI2017201820192020
Pretul de inchidere pe BVB/REGS0,98000,59800,84000,8200
VUAN1,70001,55832,03001,9656
Discount pret inchidere la VUAN (%)42,310061,624858,400058,3000
Capitalizare bursiera790.895.785482.607.835662.240.559643.409.065

Disponibilitatea situatiilor financiare preliminare aferente exercitiului financiar incheiat la 31.12.2023

În conformitate cu Calendarul de Comunicare Financiară pentru anul 2024, SIF Muntenia SA informează investitorii în legătură cu faptul că Situațiile Financiare preliminare pentru exerciţiul financiar 2023 (neauditate) sunt disponibile începând cu data de 29.02.2024, ora 18, astfel: • pe site-ul societăţii la adresa www.sifmuntenia.ro; • la sediul societăţii din strada Serghei Vasilievici Rahmaninov, nr. […]

Citeste mai departe

Disponibilitatea situatiilor financiare preliminare aferente exercitiului financiar incheiat la 31.12.2022

În conformitate cu Calendarul de Comunicare Financiară pentru anul 2023, SIF Muntenia SA informează investitorii în legătură cu faptul că Situațiile Financiare preliminare pentru exerciţiul financiar 2022 (neauditate) sunt disponibile începând cu data de 28.02.2023, ora 18, astfel: − pe site-ul societăţii la adresa www.sifmuntenia.ro; − la sediul societăţii din strada Serghei Vasilievici Rahmaninov, nr. […]

Citeste mai departe