English

SIF Muntenia in cifre

POZITIA FINANCIARA

POZITIA FINANCIARA2017201820192020
Total active1.299.271.8521.345.677.6831.680.216.4261.618.525.306
Capitaluri proprii1.204.627.8951.255.153.6111.574.026.2341.557.541.132
Total datorii94.643.95790.524.072106.190.19260.984.174

PERFORMANTA FINANCIARA

PERFORMANTA FINANCIARA2017201820192020
Venituri operationale42.050.45158.527.52454.980.43651.071.487
Castig din investitii50.237.794-22.145.81796.138.642-63.358.691
Cheltuieli operationale35.289.3979.232.30530.716.20023.809.992
Profit brut56.998.84827.149.402120.402.878-36.097.196
Profit net51.005.32722.799.383111.913.700-25.856.302

INDICATORI FINANCIARI (%)

INDICATORI FINANCIARI (%)2017201820192020
ROE (profit net/capital propriu*100)4,23001,81650,07000,0000
ROA(profit net/active totale*100)3,93001,69430,07000,0000
Rata marjei profitului brut(profit brut/total venituri)52,760013,14710,52000,0000

PERFORMANTA ACTIUNI

PERFORMANTA ACTIUNI2017201820192020
Pretul de inchidere pe BVB/REGS0,98000,59800,84000,8200
VUAN1,70001,55832,03001,9656
Discount pret inchidere la VUAN (%)42,310061,624858,400058,3000
Capitalizare bursiera790.895.785482.607.835662.240.559643.409.065

Actualizarea calendarului de comunicare financiara pentru anul 2021

În conformitate cu reglementările în vigoare, Calendarul de Comunicare Financiară al SIF MUNTENIA SA pentru anul 2021, actualizat ca urmare a deciziei de convocare a Adunării Generale Ordinare a Acţionarilor SIF MUNTENIA S.A. pentru data de 28/29 aprilie 2021: 1 Adunarea Generală a Acţionarilor de aprobare a rezultatelor financiare anuale aferente exerciţiului financiar 2020 28/29.04.2021 […]

Citeste mai departe

Disponibilitatea situatiilor financiare preliminare aferente exercitiului financiar incheiat la 31.12.2020

În conformitate cu Calendarul de Comunicare Financiară pentru anul 2021, SIF MUNTENIA S.A. informează investitorii că Situațiile Financiare preliminare pentru exerciţiul financiar 2020 (neauditate) sunt disponibile începând cu data de 26.02.2021, ora 18, astfel:− pe site-ul societăţii la adresa www.sifmuntenia.ro;− la adresa societăţii din Bucureşti, strada Serghei Vasilievici Rahmaninov, nr. 46-48, sector 2.Situațiile Financiare preliminare […]

Citeste mai departe